Здравей,регистрирай се във форумът за да спечелиш най-марковата козметика БЕЗПЛАТНО,на стойност 129 лв. Smile
Здравей,регистрирай се във форумът за да спечелиш най-марковата козметика БЕЗПЛАТНО,на стойност 129 лв. Smile
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Първият гост във форума е ВИКТОР!!!
 
ИндексПорталПоследни снимкиТърсенеРегистрирайте сеВход

 

 Мария: Не си слагам името и гласа под или зад определена партия

Go down 
АвторСъобщение
aKsI

aKsI


Брой мнения : 636
Регистриран на : 09.10.2009
Години : 31
Местожителство : МоНтаНа

Мария: Не си слагам името и гласа под или зад определена партия Empty
ПисанеЗаглавие: Мария: Не си слагам името и гласа под или зад определена партия   Мария: Не си слагам името и гласа под или зад определена партия I_icon_minitimeСря Сеп 07, 2011 9:05 pm

Мария опроверга в телевизионен ефир мита за космическите хонорари, които се дават на попфолк изпълнители, за да пеят по време на предизборните кампании на политическите партии. Според нея цифрите, които се цитират от някои медии, са силно преувеличени. Изпълнителката разкри, че вече има ангажименти за предизборни концерти.

"Не съм си поглеждала програмата, но мисля, че ще пея. Много ми е интересна медийната политика в България. Тя е такава, че каквото и както да се случва, винаги го отнасят фолк певиците. Ако си говорим реалните неща от живота, ще започна оттам, че няма кой да извади толкова пари, че да ги даде на нас. Ако ги имат тези пари, едва ли ще ги дадат точно на нас" - казва Мария в "Здравей, България" по Нова.

Певицата не скри, че на предишните избори е имала малко ангажименти към партии и е пяла едва на няколко концерта и обърна внимание на това, че по отношение на сумите, които получават изпълнителите от попфолка, се спекулира твърде много.

"На последните избори аз съм направила един или два концерта, което е повече от смешно с оглед на всички очаквания, които имат хората относно нашите големи хонорари. Крайно време е да сложим край на тези митове и легенди. Митовете и легендите за попфолк изпълнителите са толкова големи, както за онзи - черния, подземния свят във времената 2002/03 година. Създават се метафорични образи и хората започват да имат злоба към нас. Те не се респектират и да ни уважават, а започват някакви негативизми, които по-скоро ни пречат" - обяснява тя.

Мария даде да се разбере, че може и да пее за някоя политическа сила, но това не означава, че ще я подкрепи на изборите с гласа си. Певицата приема предизборните концерти като поредната сцена, на която трябва да излезе и да си свърши работата, но само като изпълнител.

"Като гражданин ми пука кой контролира цялата система, а като попфолк изпълнител аз не си слагам името и гласа под или зад определена партия. Единственото, което ме свързва с политическия живот на България като изпълнител, е когато пея на предизборни концерти. Онези, които идват на концертите са и избиратели. По този начин помагам на дадена партия да спечели, но по никакъв начин не подстрекавам и не слагам името си зад тази идея. Всяка партия може да се обърне към мен и да поиска услугите ми. За нас това е работа. Дали тази вечер ще отида в заведение или ще отида на концерт по случай предизборна кампания или празник на града, за мен е едно и също. Това е част от моите ангажименти" - пояснява певицата.

Икономическата криза се отразява негативно и на най-комерсиалния жанр. За да бъдат актуални, фолк изпълнителите трябва да влагат доста големи суми за направата на песни, клипове и модерен стайлинг, а заработваните хонорари не са достатъчни за покриване на големите разходи, категорична е Мария.

"Парите като цяло ги няма в България, пък да не говорим при попфолк певиците. Само, че при нас много се усеща, защото разходната ни част е много голяма, по отношение на клипове, имидж и т.н"- казва тя.

Инфо: signal.bg
Върнете се в началото Go down
 
Мария: Не си слагам името и гласа под или зад определена партия
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1
 Similar topics
-
» Коцето: Искам да помоля момичето, което пише от името на Райна, да спре!

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
 :: Изпълнители :: Новини :: Поп фолк новини-
Идете на: